Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
<div class=

Starachowice: To była ciężka noc. Pożar mieszkania przy ulicy Pustowójtówny

29 grudnia o godz. 4:47 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym.
Dwie osoby znajdujące się w lokalu w chwili powstania pożaru ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej. Pożar objął swoim zasięgiem całe mieszkanie.

Z uwagi na możliwość przerzutu ognia na sąsiednie lokale dowódca akcji zadecydował o ewakuacji wszystkich mieszkańców w obrębie klatki schodowej. Z uwagi na zimową aurę dla ewakuowanych zadysponowano ogrzewany namiot pneumatyczny. Pożar został ugaszony już po kilkudziesięciu minutach. Sprawne działania pozwoliły ocalić sąsiednie mieszkania przed przerzutem ognia. Po zakończeniu działań gaśniczych wszystkie lokale sprawdzono pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla. Kilkanaście minut po godzinie szóstej ewakuowani mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

W działaniach udział wzięło 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej – 14 strażaków. Działania wspomagały ochotnicze straże pożarne z Ambrożowa, Mirca, Pawłowa i Starachowic (23 strażaków).

Foto: PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Starachowice: To była ciężka noc. Pożar mieszkania przy ulicy Pustowójtówny"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*