Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
	
<div class=

Powiat w walce o czyste powietrze

Problematyka związana z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego stała się kluczowym tematem ochrony środowiska na terenie całej Polski. Ma to ścisły związek z przekroczeniami dopuszczalnych norm jakość powietrza, a w konsekwencji ze zwiększeniem zachorowalności.

Jako samorząd jesteśmy zdeterminowani, aby jakość powietrza diametralnie uległa poprawie. W związku z tym podjęliśmy działania, dzięki którym będzie możliwe monitorowanie powietrza nad Ostrowcem i na terenie powiatu ostrowieckiego. Już wkrótce zakupimy czujniki monitorujące stan powietrza w ramach zadania „Utworzenie i prowadzenie systemu pomiarów jakości powietrza na terenie Powiatu Ostrowieckiego – etap I”. Przewidywany koszt realizacji zamówienia wyniesie około 50 000 zł. Środki finansowe na realizację zadania zostały zabezpieczone w projekcie budżetu na rok 2018 – poinformował na konferencji prasowej starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

Pierwszy testowy czujnik został już zamontowany na budynku ostrowieckiego starostwa.

2 Kommentarer på "Powiat w walce o czyste powietrze"

 1. Gdzie można zobaczyć wyniki pomiaru z testowego czujnika ?
  Dziś padły rekordy a SMOG w OSTROWCU odczuwalny jest nawet w mieszkaniach przy zamkniętych oknach
  https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.93644&longitude=21.38966&id=2252
  cząstki 2,5 508% Normy

 2. godz 20:40 – 508 %
  godz 20:49 – 549 %

  Poproszę o instalację jednej ze stacji w okolicy ul. Konopnickiej/Syrokomli, jest tu gęsta zabudowa szeregowa gdzie kiedyś domy były ogrzewane gazem, ale ze względu na oszczędności część osób zbudowała sobie kotłownie i truje sąsiadów i siebie. Kominy ledwo wystają ponad niskie domy i cały syf wpada prost do szybów wentylacyjnych i okien sąsiadów.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*