Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
<div class=

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018. „Siema Ostrowiec”

14 stycznia 2018 roku odbędzie się już kolejny 26 Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finałowa machina w Ostrowcu ruszyła już pełną parą. Dziesiątki gadżetów można licytować w Internecie na Allegro. Będą też licytacje na Rynku podczas finałowego koncertu.  Po weekendzie do sztabu przy Hufcu ZHP w Ostrowcu przywiezione zostaną identyfikatory dla wolontariuszy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, szefem sztabu jest Dariusz Czupryński.
– Aukcje internetowe już ruszyły. Trzystu wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta  kwestować  w dniu 26. Finału Orkiestry w niedzielę, 14 stycznia. – Wolontariusze z puszkami i identyfikatorami pojawią się już wczesnym rankiem i będą kwestować do popołudnia – mówi Dariusz Czupryński.Oprócz puszek dostępne będą też terminale płatnicze, w tym roku będzie ich pięć. Wolontariusze pojawią się z nimi także wieczorem na Rynku. 

Wśród gadżetów, które już znaleźć można na stronie Allegro są między innymi koszulka z autografami piłkarzy ręcznych KSZO ,bombki ręcznie zdobione cekinami, koszulka z autografami zespołu Master Team z napisem „Chłopak z Ostrowca”, koszulka klubu piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec. Znajdą się tam również rzeczy bezpośrednio związane z tegorocznym finałem – smycze, koszulki, kalendarze, magnesy na lodówkę, zegary. Będą też dostępne gadżety z autografem Jurka Owsiaka.  Część tych gadżetów trafi również na licytacje na Rynek.
Jak co roku nie zabraknie to wylicytowania tortu, będą też niespodzianki. Wystąpią uczestnicy  „The Voice of Poland” i „Must be the Music”.

Koncert Finałowy.
Na ostrowieckim Rynku impreza finałowa, organizowana wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, odbywać się będzie od godziny 15.30. Jak zawsze nie zabraknie pokazów zabytkowych aut i motocykli, funkcjonariuszy straży pożarnej i policji. Na scenie wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wokaliści Studia Pandora, zespół Master Team, Zespół  Szkoły Muzycznej. Po godzinie 18 rozpoczną się koncerty Katarzyny Góras – finalistki programu  „The Voice of Poland” oraz Patryka Kumóra, uczestnika programu „Must Be the Music”. O godzinie 20.00 zostanie puszczone  tradycyjne „Światełko do Nieba”.
 W dniu Finału w ostrowieckim sztabie, który jak co roku znajdować się będzie w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przez przedstawicieli fundacji DKMS. Wolontariusze fundacji dostępni będą również na Rynku podczas koncertu. Każdy chętny będzie mógł oddać krew w szpitalu powiatowym, z przeznaczeniem dla dzieci z oddziału pediatrycznego ostrowieckiego szpitala.

Po raz pierwszy w Ostrowcu Bieg „Policz się z cukrzycą”.
Na terenie Parku Miejskiego imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu, w dniu finału organizowany jest także bieg „Policz się z cukrzycą”. Start biegów dla dzieci zaplanowany jest na godzinę 10, zaś bieg główny na dystansie około 2 kilometrów, na godzinę 10.30. Start i meta będą zlokalizowane przy wejściu do parku. W biegu mogą wziąć udział wszyscy powyżej 14 roku życia. – Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Finale w najlepszej dla siebie formie – mówi Dariusz Czupryński. 

Grają z nami Sadowie i Ćmielów.
Również w Ćmielowie i Sadowiu nie zabraknie finałowych akcentów. W szkole w Sadowiu odbędzie się koncert i zabawa taneczna z zespołem Master Team. Odbędą się  również pokazy pierwszej pomocy, licytacje.
W Domu Kultury im. W Gombrowicza w Ćmielowie zaprasza również na koncert finałowy połączony z licytacją.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018. „Siema Ostrowiec”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*