Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Rekrutacja 2018 - UMCS Lublin

Prawidłowe obchodzenie się z prezerwatywami – kompendium wiedzy

Prezerwatywy są poddawane dokładnym testom elektronicznym, dzięki którym można uzyskać pewność, że materiał, z którego są tworzone cechuje się jak największą wytrzymałością i w rezultacie daje bardzo dobrą ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i niechcianą ciążą. Jednak żaden materiał nie jest stuprocentowo niezawodny – szczególnie jeżeli nie jest traktowany w prawidłowy sposób. Dlatego osoby naprawdę przezorne muszą dowiedzieć się, w jaki sposób obchodzić się z prezerwatywami, by pozostawały w naprawdę dobrej kondycji.

 

Aby prezerwatywy utrzymywać w dobrym stanie, trzeba wiedzieć w jaki sposób je nawilżać. Prezerwatywy lateksowe nie mogą być używane z jakiegokolwiek typu olejkami, jak również i masłem, bitą śmietaną, kremami czy mydłem. Tego typu produkty powodują zniszczenie lateksu, dlatego z prezerwatywami wykonanymi z tego materiału należy wykorzystywać wyłącznie prezerwatywy oparte na wodzie.

Bardzo istotną kwestią jest oczywiście ważność kondomów, którą można sprawdzić na opakowaniu lub folii. Najlepiej jest oczywiście wykorzystywać wyłącznie świeże prezerwatywy, jednak jeżeli posiadamy prezerwatywy, co do których stanu nie jesteśmy pewni, można też sprawdzić, czy nie jest nadmiernie suchy lub kleisty albo niedostatecznie elastyczny – jeżeli przejawia takie właściwości, zdecydowanie nadaje się już tylko do wyrzucenia i trzeba pobiec po nowe opakowanie!

Aby zachować kondomy w bardzo dobrej kondycji przez długi czas, należy przetrzymywać je wyłącznie w suchych, chłodnych miejscach, natomiast trzymanie ich w ciepłych miejscach takich jak kieszeń czy portfel może zdecydowanie osłabić ich żywotność – oczywiście czasem trzeba je w ten sposób przenieść, ale lepiej nie trzymać opakowania przez tydzień w kieszeni spodni… Ogólnie rzecz biorąc, nie należy kondomów wystawiać na działanie skrajnych temperatur – zostało to potwierdzone licznymi testami. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób przetrzymujemy prezerwatywy.w letnie upały czy zimowe mrozy – z tego też powodu złym pomysłem może być kupowanie prezerwatyw np. w kiosku, gdzie są wystawiane latem na długotrwałe działanie słońca. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie ich niezawodne działanie.

Należy też pamiętać o prawidłowym otwieraniu folii, w których znajdują się prezerwatywy. Wiele osób jest niecierpliwych i rozrywa opakowanie ostrymi narzędziami, a nawet zębami, jednak jest to bardzo dobry sposób, by uszkodzić kondom… Zdecydowanie lepiej jest otwierać folię delikatnie palcami. Wymaga to nieco większej dawki delikatności, ale niewątpliwie warte jest zachodu!

Zasady, którymi trzeba kierować się, by zachować kondomy w idealnej kondycji nie są trudne do opanowania, chociaż wiele osób zaniedbuje ich głównie przez roztargnienie. Jednak naprawdę warto przyłożyć się do tego aspektu, ponieważ żadnej osobie zdającej sobie ze znaczenia bezpiecznego seksu nie trzeba tłumaczyć konsekwencji jego niedopatrzenia!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: Świat-Prezerwatyw.pl

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Prawidłowe obchodzenie się z prezerwatywami – kompendium wiedzy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*