Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Rekrutacja 2018 - UMCS Lublin

Ostrowiec Świętokrzyski


Sposoby na modną marynarkę

Kto by pomyślał? Marynarki z poduszkami wracają do łask! Trend z lat 80. i 90., który był niejednokrotnie krytykowany, znowu zagości na naszych ulicach. Pamiętaj jednak, że moda to jedno a dopasowanie żakietu lub marynarki do Twojej sylwetki, to zupełnie inny temat. Jak więc wybrać coś, co będzie ciekawym elementem garderoby a jednocześnie nie zaburzy Twoich proporcji?

 

Po pierwsze, krój

Modelki na wybiegach wyglądają świetnie. Bez znaczenia, czy są ubrane w eleganckie, zjawiskowe kreacje, czy mają na sobie coś, co je zniekształca. Po to modelki są selektywnie wybieranie, by reklamowały nawet najgorszy pomysł na stylizację. Obecnie na wybiegach pojawiły się ponownie okrycia wierzchnie, w których zostały zastosowane poduszki poszerzające ramiona. Modelki zazwyczaj mają szerokie ramiona i biodra, natomiast posiadają tez wąskie talie i nieziemsko długie nogi – to daje im możliwość noszenia dosłownie wszystkiego. Dodatkowo modelki rzadko mają duży biust a to właśnie on wyklucza kompletnie poszerzanie góry czymkolwiek a zwłaszcza poduszkami. Dlatego, jeśli masz figurę chłopczycy lub posiadasz wyjątkowo wąskie ramiona i jesteś wysoka, możesz założyć marynarkę z poduszkami. We wszystkich innych przypadkach lepiej byś uznała, że ten trend nie jest Ci do niczego potrzebny.

Po drugie wzór

Krój to nie wszystko, bo trend to też wzór. Jeśli nie możesz założyć marynarki poszerzającej ramiona, zdecyduj się na okrycie, które wyróżnia się dzięki zmyślnym printom lub wyszywankom. Tkaniny drukowane są dziś bardzo trendy. Postaw na ciekawy materiał dobrej jakości, zabierz go ze sobą do ulubionej krawcowej i wymyślcie coś specjalnego dla Ciebie. Twoja krawcowa będzie wiedzieć, co Ci służy a w czym nie będziesz prezentować się odpowiednio. Może się nawet skończyć na prostym żakiecie. Czasem wzorzysta tkanina robi takie wrażenie, że nie potrzeba zmyślnych wykrojów.

Po trzecie – całość

Masz już przed sobą swoją marynarkę? Jeśli ma charakterystyczny krój, nie założysz jej do wszystkiego. Podobnie będzie z okryciem kolorowym i wzorzystym. Jeśli chcesz założyć na siebie charakterystyczne okrycie, wszystko inne powinno bazować na klasyce. W końcu nie chcesz przemienić się w karykaturę samej siebie. Kombinuj, eksperymentuj, próbuj!

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sposoby na modną marynarkę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*