Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
	
<div class=

Groźny w skutkach pożar budynku gospodarczego w Chmielowie

20 września 2018r. tuż przed godziną 15 do ostrowieckich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Chmielów przy ul. Jeziórki. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze – 11 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że pożarem objęta jest już cała drewniana szopa kryta eternitem. Istniało poważne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiadujący budynek mieszkalny. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w celu ugaszenia pożaru i obrony budynku mieszkalnego.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych obserwując zdarzenie źle poczuła się i zasłabła właścicielka sąsiedniej posesji. Strażacy będąc świadkami tego zajścia natychmiast udzielili jej kwalifikowanej pomocy medycznej. Poszkodowaną ułożono w pozycji bezpiecznej i zastosowano tlenoterapię 100% tlenem a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po opanowaniu pożaru, podczas prowadzonych działań wewnątrz budynku ratownicy znaleźli dwie butle na gazy sprężone tlen i acetylen. Rozpoczęto natychmiastowe ich schładzanie rozproszonym prądem wody w celu uniknięcia wzrostu ciśnienia a w następstwie wybuchu. Stan płaszcza butli nie wskazywał na długotrwałą ekspozycję wysokiej temperatury i ognia. Cały czas dokonywano oceny stanu butli przy użyciu kamery termowizyjnej. Po ugaszeniu pożaru rozebrano nadpalone elementy konstrukcji i przelano wodą. Na miejsce zdarzenia przybył Policja, która prowadziła czynności dochodzeniowe. Na tym działania zakończono. Akcja trwała prawie 2 godziny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Groźny w skutkach pożar budynku gospodarczego w Chmielowie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*