Śmiertelna ofiara pożaru w Młynku (gmina Brody)

Wczoraj (8 października 2018 r.) doszło do tragicznego w skutkach pożaru na terenie gminy Brody. Tuż po godzinie 19 oficer dyżurny starachowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym przy ul. Warszawskiej w Młynku. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że wewnątrz może znajdować się mieszkanka domu. Strażacy po dojeździe na miejsce natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń.

W trakcie rozpoznania okazało się, że płoną elementy wyposażenia wnętrza w pomieszczeniu kuchennym. W sąsiednim pokoju strażacy odnaleźli nieprzytomną 83-letnią kobietę, którą natychmiast ewakuowano i przekazano ekipie pogotowia ratunkowego. U poszkodowanej nie stwierdzono czynności życiowych skutkiem czego podjęto resuscytacje krążeniowo – oddechową. Niestety zabiegi zespołu ratownictwa medycznego nie przyniosły rezultatu – obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety – poinformował mł. asp. Daniel Lipczyński z PSP Starachowice.

Strażacy ugasili pożar a następnie oddymili budynek. Po przeprowadzeniu w pomieszczeniach dokładnej analizy powietrza pod kątem zawartości tlenku węgla budynek przekazano ekipie dochodzeniowo – śledczej policji i prokuratury.

Foto: PSP Starachowice (kpt. Jarosław Sobczak)

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Śmiertelna ofiara pożaru w Młynku (gmina Brody)"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*