Umorzenie śledztwa w sprawie tragicznej śmierci 39-latki i jej 10-letniego syna

Foto: Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 80.2018 prowadzone w sprawie śmierci 39-letniej kobiety i jej 10-letniego syna w mieszkaniu na Os. Rosochy. Do tragedii doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 19.03.2018 r.

W śledztwie zebrano obszerny materiał dowodowy, na który składają się przede wszystkim wyniki czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, zeznania świadków, wyniki sekcji zwłok, czy opinie biegłych, a w tym poprzedzone specjalistycznymi badaniami śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia.

Tak zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, iż 39-latka najpierw pozbawiła życia swojego 10-letniego syna, a następnie skutecznie targnęła się na własne życie. Do zdarzenia doszło wewnątrz zamkniętego mieszkania i bez udziału innych osób. W śledztwie weryfikowano kilka wersji przebiegu zdarzenia, ale zebrany materiał dowodowy jednoznacznie wskazał na opisany wyżej jego przebieg i wyeliminował inne wersje.

Wobec powyższego postępowanie w zakresie zabójstwa 10-latka umorzono wobec ustalenia, iż osoba podejrzewana o jego dokonanie zmarła, a w sprawie doprowadzenia 39-latki do targnięcia się na własne życie wobec ustalenia, iż czynu nie popełniono. Postanowienie o umorzeniu śledztwa zostało wydane w dniu 07.01.2019r. i nie jest prawomocne.

Z archiwum

Ostrowiecka Policja została zawiadomiona o zdarzeniu około godziny 13:50 w dniu 19.03.2018r. Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawiło się dwoje prokuratorów, którzy wraz z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Powiatowej Policji oraz biegłym lekarzem wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. W toku tych czynności zabezpieczono ślady i rzeczy mogące mieć znaczenie dla sprawy, tj. takie, które mogą być pomocne do ustalenia przebiegu zdarzenia. Dokonano też przesłuchań pierwszych świadków.

W dniu 21.03.2018r. wykonano sekcję zwłok chłopca, a następnego dnia jego matki. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że na ciele dziecka ujawniono liczne obrażenia, jednak przyczyną jego śmierci było zadzierzgnięcie. Natomiast na ciele kobiety ujawniono bruzdę wisielczą i delikatne obrażenia zewnętrzne, a przyczyną jej zgonu było powieszenie.

Jak ustalono, w dniu zdarzenia 42-letni mężczyzna około godziny 7:30 wyjechał do pracy, a w domu pozostali jego żona i syn. Prawdopodobnie w godzinach porannych, już po wyjściu z mieszkania 42-latka, doszło do tragedii – dotychczasowe ustalenia wskazują, że najbardziej prawdopodobna jest wersja, że kobieta najpierw pozbawiła życia syna, a następnie sama popełniła samobójstwo. Ciała syna i żony 42-letni mężczyzna odnalazł około godziny 13:30, gdy wrócił z pracy. Mieszkanie było wówczas zamknięte. Już w pierwszych godzinach śledztwa potwierdzono, gdzie w czasie zdarzenia przebywał 42-latek. Został on przesłuchany w charakterze świadka w dniu 22.03.2018r. – wcześniejsze przesłuchanie nie było możliwe z uwagi na jego stan psychofizyczny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Umorzenie śledztwa w sprawie tragicznej śmierci 39-latki i jej 10-letniego syna"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*