Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
	
<div class=

Została skazana za znęcanie się nad 86-letnią teściową. Wyrok jest nieprawomocny

Prokuratura Rejonowa w Opatowie prowadziła śledztwo przeciwko 52-letniej Danucie W. podejrzanej o znęcanie się nad 86-letnią teściową. W toku postępowania przygotowawczego prokurator przedstawił jej zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad pokrzywdzoną, która z uwagi na wiek była osobą nieporadną, co jest kwalifikowaną formą znęcania zagrożoną surowszą karą, tj. karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Znęcanie polegało nie tylko na stosowaniu przemocy psychicznej i fizycznej sensu stricto, ale także na odcinaniu prądu i ogrzewania domu w okresie zimowym. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Opatowie w dniu 30.03.2018 r. 


Sprawa zakończyła się w I instancji wydaniem przez w/w Sąd w dniu 21.02.2019 r. nieprawomocnego wyroku, w którym Danuta W. została uznana za winną popełnienia zarzucanego jej czynu, którego opis został przez Sąd nieznacznie zmodyfikowany. Sąd wymierzył jej karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, orzekł obowiązek zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej poprzez zapłatę kwoty 5.000 zł – informuje Daniel Prokopowicz,rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator złożył już wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, bo chociaż kara pozbawienia wolności orzeczona została bez warunkowego zawieszenia jej wykonania, to jednak jej wymiar jest najniższy z możliwych i aż o rok niższy od żądanego przez oskarżyciela publicznego. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku podjęta zostanie decyzja o wywiedzeniu apelacji w zakresie kary.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Została skazana za znęcanie się nad 86-letnią teściową. Wyrok jest nieprawomocny"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*