Ferie 2016 z MOSiRem - Kurier Ostrowiecki

Ferie 2016 z MOSiRem

Tegoroczne zimowe ferie szkolne w województwie świętokrzyskim zainaugurowane zostaną 18 stycznia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., jak co roku, przygotował ciekawą ofertę spędzenia wolnego od nauki czasu dla uczniów ostrowieckich placówek oświatowych. Zajęcia sportowo – rekreacyjne odbywać się będą w Hali Sportowo – Widowiskowej, na Pływalni Rawszczyzna oraz na Orliku.

Ferie na Rawszczyźnie

Na okres ferii zimowych MOSiR planuje dwie promocje na ostrowieckim basenie. Od 18 do 31 stycznia bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w godzinach 6-16 kosztować będzie 4 zł za godzinę. Przeprowadzone zostaną ponadto kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kurs obejmował będzie dziesięć zajęć – od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych i okołopołudniowych (dokładne określenie ilości grup i godzin zajęć uzależnione będzie od liczby chętnych). Koszt całego kursu to 60 zł. Zapisy odbywać się będą wyłącznie w dniach 11-15 stycznia osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna (w godzinach 7-15).

Ferie na Orliku

W pierwszym tygodniu ferii na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowane zostaną zajęcia w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcie odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15.

W drugim tygodniu ferii na Orliku Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do  22 stycznia  do godz. 12  (formularz zgłoszeniowy  dostępny  na  stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).

Ferie w Hali KSZO

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych przeprowadzane będą tradycyjne zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy będą poznawali podstawowe elementy i zasady gry takich dyscyplin sportu, jak piłka ręczna, piłka siatkowa, badminton, koszykówka, unihokej i tenis stołowy. W drugim tygodniu planowane jest zorganizowane turniejów rekreacyjnych, które będą miały za zadanie sprawdzenie nabytych wcześniej umiejętności.

Zgłoszenia chętnych można dokonać osobiście w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub przed zajęciami, telefonicznie (41 24-75-518) – od godziny 7 do 15, pocztą elektroniczną (biuro@mosir.ostrowiec.pl). Zbiórka przed zajęciami – hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej ul. Świętokrzyska 11.

Ślizgawka na Rawszczyźnie

Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające (odpowiednio niska temperatura), to w niecce nieczynnego basenu obok Pływalni Rawszczyzna w okresie ferii będzie funkcjonować naturalne lodowisko. Wstęp na teren ślizgawki jest bezpłatny. Będzie również można skorzystać z (odpłatnej) wypożyczalni łyżew.

Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z udziałem w zajęciach udzielają pracownicy MOSiR pod numerami telefonów: 41 24-75-516, 41 24-75-517, 41 24-75-518 (zajęcia w hali i na Orliku) oraz 41 26-74-104 (zajęcia na pływalni). Pytania można zadawać również za pośrednictwem poczty elektronicznej – biuro@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia w hali i na Orliku) oraz basen@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia na pływalni).

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ferie 2016 z MOSiRem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*