Ostrowieckie Służby Ratownicze w akcji - symulacja wypadku - Kurier Ostrowiecki

Ostrowieckie Służby Ratownicze w akcji – symulacja wypadku

W minioną sobotę ostrowieccy policjanci brali udział w zorganizowanej przez Zarząd PKS symulacji zdarzenia drogowego, mającej na celu doskonalenie profesjonalnego postępowania służb przewozowo–technicznych, ze służbami ratunkowymi w chwili zaistnienia wypadku z udziałem autokaru.

109-40438 109-40439 109-40440 109-40441 109-40442

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę ostrowieccy policjanci uczestniczyli w symulacji zdarzenia drogowego skutkującego przewróceniem się autobusu, zorganizowanej przez Zarząd PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach przygotowań przed Światowymi Dniami Młodzieży. Założeniem był wypadek autokaru na trasie, którym podróżowało kilkadziesiąt osób w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok.  Po otrzymaniu zgłoszenia symulacji zdarzenia dyżurny ostrowieckiej komendy skierował w rejon dworca autobusowego patrole policji. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz drogę dojazdu dla innych służ ratowniczych. Wykonywali wszystkie potrzebne czynności na miejscu zdarzenia. Udzielali pomocy poszkodowanym. Dodatkowo do pojazdu skierowano pirotechnika i przewodnika z psem do wykrywania materiałów pirotechnicznych. Wszystkie przybyłe na miejsce służby działały według obowiązujących procedur. Działania na dworcu były praktyczną formą współdziałania wszystkich grup ratowniczych uczestniczących w symulacji. Cały przebieg symulowanego zdarzenia oraz współpracę służb ratowniczych relacjonował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Piotr Stępień.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowieckie Służby Ratownicze w akcji – symulacja wypadku"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*