Ostrowiecki Klub Fantastyki „Tawerna pod Toporem”

Młoda mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, Martyna Cichocińśka, od lat związana z tematem fantastyki, organizuje w naszym mieście gry bez prądu – czyli spotkania z planszówkami. Odbywają się one w każdą drugą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Inicjatywa kierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta, którzy narzekają na nudę. Wolny czas można spędzić wśród szerokiego grona fanów gier planszowych, w Kinie “Etiuda”, bo właśnie tam odbywają się spotkania.

“Mamy gry planszowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działamy pod skrzydłami Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do pomocy udostępniamy ludzi, którzy tłumaczą zasady gier i doradzają, w co grać. Nie ma ograniczeń wiekowych – wszyscy się ze sobą integrują!” – mówi pomysłodawczyni spotkań, Martyna Cichocińska.

Prócz tradycyjnych gier planszowych, na spotkaniach odbywają się także sesje rpg i bitewniaki. Ale co to takiego? Jak tłumaczy nam Martyna, bitewniaki to boje figurkowe, natomiast sesje rpg to wcielanie się w daną postać i odgrywanie nią konkretnej przygody, którą wymyśla mistrz gry.

 Ale Ostrowiecki Klub Fantastyki plany ma na kolejne atrakcje dla mieszkańców naszego miasta. 30 października odbędzie się “wersja haloweenowa” spotkania z grami, na którym pojawi się m.in. kącik z gadżetami, gdzie będzie można robić sobie zdjęcia czy chociażby malowanie twarzy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowiecki Klub Fantastyki „Tawerna pod Toporem”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*