Uwaga: Zwiększona ilość patroli drogowych. Działania ostrowieckiej policji pod nazwą "Bezpieczna Gmina" - Kurier Ostrowiecki

Uwaga: Zwiększona ilość patroli drogowych. Działania ostrowieckiej policji pod nazwą „Bezpieczna Gmina”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczna gmina”. Akcja realizowana jest od 21 do 30 listopada 2016 roku na terenie gmin powiatu ostrowieckiego.

Podstawowym celem działań jest zminimalizowanie ilości wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W tym celu mundurowi na drogach sprawdzają trzeźwość kierowców, prędkość, dyscyplinują osoby łamiące przepisy prawa ruchu drogowego, a także kontrolują stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie.  Z analizy zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń oraz analiz stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowieckiego wynika, że do głównych przyczyn zdarzeń drogowych, do których doszło w ostatnim czasie należy między innymi:  nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości od samochodu. Dużym zagrożeniem dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest fakt, że  osoby, które poruszają się w terenie niezabudowanym często nie noszą elementów odblaskowych. Tylko w październiku bieżącego roku, w Gminie Bałtów doszło do dwóch potrąceń pieszych, którzy ponieśli śmierć na miejscu.  Ponadto nieprzestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów oraz dotyczących korzystania z urządzeń do przewożenia dzieci jest kolejną z podstawowych przyczyn wypadków śmiertelnych jak i urazów osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym.  Dlatego w celu zminimalizowania występujących zagrożeń ostrowiecki Wydział Ruchu Drogowego od 21 listopada cyklicznie prowadzi wzmożone działania pod kryptonimem „Bezpieczna Gmina”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Uwaga: Zwiększona ilość patroli drogowych. Działania ostrowieckiej policji pod nazwą „Bezpieczna Gmina”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*