Wielki Pożar już po raz 4 w tym roku w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów w Wąchocku - Kurier Ostrowiecki

Wielki Pożar już po raz 4 w tym roku w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów w Wąchocku

Od godziny 5:50 w dniu 1 grudnia b.r. (czwartek) straż pożarna gasiła czwarty już w tym roku pożar w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów przy ul. Elaboracja w Wąchocku.

imgsize imgsize-1
Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono, że ogień płonie w czterech niezależnych punktach. Trzy zarzewia zostały szybko ugaszone.
Na terenie akcji prowadziły działania zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Starachowicach i Kielcach oraz ochotnicze straże pożarne z powiatu starachowickiego. Akcję wspomagał ciężki sprzęt w postaci koparko – ładowarki, która transportowała nadpalone tekstylia celem dokładnego przelewania.

Na miejsce zdarzenia w godzinach rannych przybyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na Elaborację przybyli również: Zastępca Prezydenta Starachowic – Pan Jerzy Miśkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Pan Jarosław Samela.

Strażacy do wieczora prowadzili intensywne działania mające na celu całkowite ugaszenie hałdy, na której płonęło kilkaset metrów sześciennych tekstyliów.

Na przełomie bieżącego roku jednostki straży pożarnej interweniowały na Elaboracji już czterokrotnie. Dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności dwóch poprzednich pożarów z września 2016 roku jest przedmiotem czynności organów dochodzeniowych.

Foto: PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wielki Pożar już po raz 4 w tym roku w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów w Wąchocku"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*