Opatów: Zatrzymana para złodziei - Kurier Ostrowiecki


Opatów: Zatrzymana para złodziei

Policjanci Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy zatrzymali bezpośrednio po dokonanej kradzieży kosy spalinowej 30-letniego mężczyznę i jego 38-letnią konkubinę.

Policjanci pracujący w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Opatowie pracowali nad sprawami dokonywanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat włamań i kradzieży w gospodarstwach rolnych, do których dochodziło  na terenie powiatu opatowskiego.  W trakcie tych zdarzeń ginęły przeważnie narzędzia warsztatowe, olej napędowy, drogie części do maszyn rolniczych, elektronarzędzia, a także środki ochrony roślin.

Skrupulatna praca funkcjonariuszy oraz analiza pozostawianych śladów przez sprawców pozwoliła na wytypowanie osoby, która mogła dokonywać tych przestępstw. Jak się okazało, przypuszczenia stróżów prawa były trafne. 

W nocy z środy na czwartek  (29/30 marca 2017 roku) policjanci uzyskali informację, że doszło do kradzieży kosy spalinowej. Przypuszczając gdzie mógł udać się sprawca, szybko pojechali pod wynajmowany przez niego garaż. Na miejscu zastali 30- latka wraz z konkubiną podczas wyjmowania z samochodu skradzionej kosy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze w zajmowanych pomieszczeniach ujawnili i odzyskali elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe oraz środki ochrony roślin pochodzące ze wcześniejszych kradzieży. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kilka tysięcy złotych . Z ustaleń kryminalnych wynika, że 30-latek tym procederem na terenie powiatu opatowskiego zajmował się od 2015 roku. Skradziony sprzęt rozkładał na części lub w całości ogłaszał np. na portalach internetowych, oferując skradzione przedmioty do sprzedaży.

Jak się okazało podczas zatrzymania, 30-latek był również poszukiwany trzema listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz on i jego konkubina za swoje czyny będą odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci będą sprawdzać, czy mężczyzna nie jest odpowiedzialny za inne podobne zdarzenia na terenie powiatu.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Opatów: Zatrzymana para złodziei"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*