Śmiertelny wypadek w Sarniej Zwoli

W poniedziałek (10 grudnia 2018r.) po godzinie 13 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej Nr 751 w miejscowości Sarnia Zwola gm. Waśniów. Do zdarzenia wysłano aż 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych i 15 strażaków. W wypadku udział brały dwa samochody osobowe marki Seat Ibiza i Fiat Brawo. Kierujący Fiatem Brawo opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem strażaków nie uskarżając się na żadne dolegliwości, natomiast kierowca drugiego pojazdu był uwięziony w aucie, nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi.

Działania ratowników w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych a następnie uwolnieniu go z pojazdu. Nieprzytomnego z zachowanymi funkcjami życiowymi wspólnie z ratownikami ZRM przetransportowano na noszach do karetkiinformuje st. kpt. Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckich strażaków.

Po przebadaniu rannego uczestnika zdarzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostało wezwane na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu jak najszybszego transportu go do szpitala. Śmigłowiec LPR wylądował na pasie drogowym na drodze krajowej Nr 751. Niestety lekarz pogotowia mimo prowadzonych czynności medycznych przy poszkodowanym stwierdził jego zgon. Tuż przed zakończeniem działań strażacy uzyskali informację od będącego na miejscu ZRM, że drugi kierowca źle się poczuł i zostanie zabrany do szpitala. Dalsze czynności ratowników polegały na likwidacji plamy płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 2 godziny. 

Foto: PSP Ostrowiec

1 Kommentar på "Śmiertelny wypadek w Sarniej Zwoli"

  1. pomoc po wypadkach | 3 kwietnia 2019 ved 13:56 | Odpowiedz

    rodzine zmarłego prosze o kontakt 504387549

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*