Mrożący krew w żyłach napad na stacje paliw i obywatelskie ujęcie rozbójnika

Spore kłopoty czekają 22-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna został ujęty przez jednego z klientów stacji paliw na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 22-latek grożąc personelowi stacji użyciem niebezpiecznych narzędzi zabrał z kasy pieniądze w kwocie ponad 1600 zł. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 04:00. Do sklepu na stacji paliw weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich groził ekspedientce, że uderzy ją szklaną butelką, którą trzymał w ręce oraz straszył ją użyciem noża żądając wydania pieniędzy z kasy. Wystraszona kobieta wydała mężczyznom gotówkę w kwocie ponad 1600 zł. W tym czasie do sklepu wszedł przypadkowy klient, który widząc co się dzieje zainterweniował obezwładniając jednego z mężczyzn, który groził ekspedientce. Drugiemu z napastników udało się jednak uciec. O zdarzeniu natychmiast został powiadomiony dyżurny ostrowieckiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali ujętego przez świadka mężczyznę, którym okazał się 22-letni ostrowczanin. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty dokonania rozboju. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Zatrzymanie jego wspólnika jest tylko kwestią czasu.

Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mrożący krew w żyłach napad na stacje paliw i obywatelskie ujęcie rozbójnika"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*