Włamywacz złapany na gorącym uczynku. Łupem złodzieja padł m.in. rower

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali na gorącym uczynku 50 – letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do piwnicy w jednym z bloków na ternie miasta. Łupem złodzieja padła metalowa gęsiarka oraz rower. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 8 stycznia br. w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki jednego z bloków na ternie miasta o niepokojących odgłosach dochodzących z piwnicy. Na miejsce od razu skierowany został policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze  z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego we wskazanej przez zgłaszającą klatce schodowej zauważyli mężczyznę wyprowadzającego z piwnicy rower.  Był to bezdomny 50 – letni mężczyzna. W chwili zatrzymania miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalono, sprawca z piwnicy skradł dodatkowo metalową gęsiarkę, którą przed przybyciem policjantów zdążył wynieść przed klatkę schodową. Skradzione przez 50–latka przedmioty zostały odzyskane. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa.

Włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W środę 9 stycznia br. mężczyzna został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowaniem wobec niego środków zapobiegawczych.Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Włamywacz złapany na gorącym uczynku. Łupem złodzieja padł m.in. rower"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*