Zabójstwo 30-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim – nowe fakty


Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo dotyczące śmierci 30-letniego mieszkańca Ostrowca.

Do zdarzenia doszło w dniu 26.02.2019 r. w godzinach popołudniowych. Na miejscu pod nadzorem prokuratora z udziałem funkcjonariuszy Policji i biegłego wykonano oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe. W dniu wczorajszym przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, iż przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta w obrębie klatki piersiowej. Przesłuchano też pierwszych świadków.

Do sprawy już w dniu zdarzenia zatrzymano Anitę W. – żonę pokrzywdzonego. W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił 28-letniej Anicie W. zarzut zabójstwa. Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia, nie ustosunkowała się jednoznacznie do kwestii sprawstwa – informuje Daniel Prokopowicz,rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy i Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zabójstwo 30-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim – nowe fakty"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*