Chciał przekupić policjantów oferując “dobrą butelkę wódki”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 23–letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który chciał im wręczyć korzyść majątkową. Kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe, próbował wręczyć pieniądze „na dobrą butelkę wódki” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na drodze krajowej nr 9 w Nietulisku Dużym. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy podczas patrolowania trasy zauważyli pojazd marki BMW, który wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nieodpowiedzialnego kierowcę. Za kierownicą niemieckiego auta siedział 23-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Po wskazaniu mężczyźnie powodu zatrzymania, mundurowi poinformowali go, że za wykroczenia, których się dopuścił nałożony zostanie na niego mandat karny w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych. Kiedy 23-latek usłyszał co mu grozi, próbował przekupić policjantów „łapówką” oferując im pieniądze „na dobrą butelkę wódki” w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Oczywiście kierowca pojazdu usłyszał odmowę. Został zatrzymany i przewieziony do ostrowieckiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy grozić mu teraz może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Chciał przekupić policjantów oferując “dobrą butelkę wódki”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*