Oszustwa podatkowe na ogromną skalę. 51-letnia ostrowczanka na ławie oskarżonych

W sprawie prowadzonej przeciwko byłej właścicielce firmy działającej na terenie powiatu ostrowieckiego – Halinie C, zeznawało aż dziesięciu świadków. Kobieta aktualnie podejrzana jest o popełnienie aż 10 przestępstw, między innymi są to oszustwa podatkowe.

Sprawa sądowa dopiero się rozpoczęła. Niedawno miało miejsce pierwsze posiedzenie, kolejne zaplanowane jest na 12 lipca.

Oskarżona Halina C. składając coroczne deklaracje podatkowe w latach 2011-2014, każdorazowo podawała w nich przekłamane dane. Koszty przychodu były zawyżane. Tym samym podatek, który powinien zostać odprowadzony był pomniejszany – w sumie został pomniejszony na korzyść firmy o kwotę 7,5 miliona złotych.

Ale to nie jedyne przewinienie, podejrzana nie przechowywała też wszystkich dokumentów, które wymagane są zgodnie z przepisami o księgach podatkowych. Wielokrotnie dopuściła się także obrotu sfałszowanymi fakturami. Halina C. została zatrzymana w listopadzie 2018 roku. Aktualnie kobieta nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw.

Więcej na ten temat pisaliśmy w marcu: Ostrowczanka oszukała Skarb Państwa na 7,5 mln złotych. Grozi jej kara 10-lat pozbawienia wolności

Karolina P


Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Oszustwa podatkowe na ogromną skalę. 51-letnia ostrowczanka na ławie oskarżonych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*