Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Policyjny pościg, zniszczony radiowóz. Policjanci zatrzymali pijanego nieletniego

Radiowóx

Opatowscy policjanci zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do sygnałów zatrzymania do kontroli drogowej i zaczął uciekać policjantom. Jak się okazało, kierujący był nieletni, nie posiadał więc uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartkową noc opatowscy policjanci patrolujący teren gminy zauważyli kierującego seatem, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu. Kierujący nie zastosował się do nich i gwałtownie przyspieszył. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zajechali uciekinierowi drogę zmuszając go do zatrzymania. Kierujący mimo wszystko próbował ominąć oznakowany radiowóz. W ostateczności seat po utracie nad nim panowania uderzył w tył radiowozu.

W trakcie legitymowania ustalono, że kierującym był 16-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Badanie kierującego wykazało iż młody człowiek był nietrzeźwy – miał ponad pół promila w organizmie. 16-latek, co oczywiste nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policyjny pościg, zniszczony radiowóz. Policjanci zatrzymali pijanego nieletniego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*