Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Karton soku zamiast telefonu

Foto ilustracyjne

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi w Internecie. Wczoraj mundurowi z komisariatu w Połańcu poinformowani zostali o kolejnym zdarzeniu, w wyniku którego 16-latka straciła ponad 2500 złotych.

O paczce z sokiem zamiast telefonu komórkowego, zakupionego za pośrednictwem Internetu powiadomił we wczorajsze popołudnie połanieckich policjantów 51-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Łubnice poinformował mundurowych, że na portalu aukcyjnym jego 16-letnia córka postanowiła kupić telefon. Dziewczyna za pośrednictwem komunikatora na portalu oraz wiadomości sms ustaliła szczegóły transakcji. Zgodnie z przedstawionymi warunkami, w miniony poniedziałek 16-latka udostępniła sprzedawcy kod BLIK do pobrania z jej rachunku kwoty 50 zł, która miała pokryć koszty przesyłki. W następnej kolejności po otrzymaniu skanu z numerem nadania przesyłki 16-latka po raz kolejny udostępniła kod, tym razem do pobrania kwoty w wysokości 850 zł. Brakujące 1600 złotych miała zapłacić przy odbiorze. Wczoraj, gdy przesyłka dotarła na miejsce ojciec dziewczyny uiścił należną kwotę 1628 zł. Pokrzywdzona, gdy wróciła do domu sprawdziła zawartość paczki. Ku jej największemu zdziwieniu, wewnątrz paczki zamiast telefonu znajdował się karton z sokiem.

Zwracamy się z apelem do wszystkich korzystających z Internetu o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu transakcji w sieci. Najważniejsze w takich przypadkach, by kierować się zasadą ograniczonego zaufania i zdrowym rozsądkiem. W przypadku cennych przesyłek decydujmy się na możliwość zapłaty przy odbiorze, a tym bardziej nie zapominajmy o możliwości sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności doręczyciela przed jej opłaceniem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Karton soku zamiast telefonu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*