Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Raport z ostrowieckiej drogówki. Dane szokują

Nadmierna prędkość i jazda po alkoholu należą do głównych grzechów kierowców na drodze. Podczas minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Ponadto dziesięć osób pożegnało się z uprawnieniami na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Ostrowieccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym konsekwentnie egzekwują od jego uczestników przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Podczas służby ujawniają kierowców, którzy rażąco łamią przepisy stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych. Tylko w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 10 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna w minioną sobotę w miejscowości Waśniów poruszał się pojazdem marki Audi z prędkością 109 km/h. Dla 34-letniego kierowcy niemieckiego pojazdu, jak również dla pozostałych 9 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości swoje prawo jazdy stracił 59-letni mieszkaniec naszego miasta. Nieodpowiedzialny kierowca wczoraj kilka minut po godzinie 18.00 na ul. Iłżeckiej został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji. Jak się okazało, kierowca opla wsiadł za „kółko” swego pojazdu mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Raport z ostrowieckiej drogówki. Dane szokują"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*