Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Zderzenie dwóch samochodów na DK 74 w Łagowie

W niedzielę (15 sierpnia 2020) roku tuż po godzinie 21:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łagów. Dyżurny operacyjny zadysponował do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Kielcach oraz lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w okolicach ronda w miejscowości Łagów na drodze krajowej Nr 74 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Skody Octavia oraz Opla Signum. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. Wszyscy uczestnicy zdarzenia w momencie dojazdu straży pożarnej znajdowali się poza uszkodzonymi pojazdami. Będący na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał podróżujących pojazdami, po czym podjął decyzję o zabraniu poszkodowanej kobiety na dalszą obserwację do szpitala. Podczas zdarzenia zablokowany był jeden pas jezdni a ruch odbywał się wahadłowo – informuje kpt. Maciej Bartusiak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

W dalszym etapie działania zadania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, posypaniu powstałych plam płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

W działaniach ratowniczych trwających cztery godziny łącznie udział wzięło 4 zastępy straży pożarnej, w tym 15 strażaków oraz służby współdziałające.

Foto: PSP Kielce

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zderzenie dwóch samochodów na DK 74 w Łagowie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*Ośrodek szkolenia Primo i Optima