Reklama
Rafał Schab
Policyjny pościg i napaść na funkcjonariusza. Areszt dla 26-latka - Kurier Ostrowiecki
Reklama
Konrad Kronig

Reklama
Jolanta Madioury

Reklama
Jarosław Rusiecki

Policyjny pościg i napaść na funkcjonariusza. Areszt dla 26-latka

We wtorek Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 26-latka. Ostrowczanin będąc w stanie nietrzeźwości, jadąc skradzionym samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dopuścił się także czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o kradzieży dostawczego renault, do której doszło na terenie miasta.
Z przekazanych informacji wynikało, że właściciel pozostawił uruchomione auto przed swoją posesją i wrócił na chwilę do domu. Kiedy powrócił pojazdu już nie było.

Informację o tym zdarzeniu wraz z opisem skradzionego samochodu przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę. Policjanci natychmiast podjęli działania. Po kilku minutach, na jednym z ostrowieckich skrzyżowań mundurowi zauważyli opisywane renault. Zablokowali drogę próbując zatrzymać pojazd. Mężczyzna za kierownicą nie reagował, w pewnym momencie zaczął cofać doprowadzając do kolizji z innym samochodem. Kolejno gwałtownie ruszył do przodu w kierunku policjanta. Podczas interwencji wykorzystano także broń służbową. To jednak nie powstrzymało mężczyzny przed kontynuowaniem ucieczki. Kilka minut później na terenie gminy Waśniów doszło do jego zatrzymania.

Sprawcą zdarzenia okazał się 26-letni ostrowczanin. W chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano również krew do badań. Wraz z nim skradzionym autem podróżowała jego 27-letnia znajoma. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. We wtorek Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy mężczyzny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policyjny pościg i napaść na funkcjonariusza. Areszt dla 26-latka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*