Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Coraz większa grupa kierowców za mandat płaci kartą

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy posiadają na wyposażeniu służbowym terminale płatnicze. Możliwość bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego, spotyka się z aprobatą kierowców. Coraz większa grupa kierowców korzysta z takiej formy opłacenia mandatu.

Od kilku lat na wyposażeniu ostrowieckiej jednostki policji są terminale płatnicze. Pozwalają one na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym może dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą lub za pomocą instrumentu płatniczego np. Blik. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców, którzy na miejscu będą mogli uiścić grzywnę. Ułatwi to policjantom m.in. postępowanie z obcokrajowcami, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę.

Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności należy do osoby ukaranej. Jest ona dobrowolna i jest tylko możliwością, a nie obowiązkiem. Płatność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym, od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Coraz większa grupa kierowców za mandat płaci kartą"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*