Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu ostrowczaninowi. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego i kradzież 480 litrów oleju napędowego. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 2 500 złotych.

W miniony wtorek (30 marca br.) około godz. 4.00 dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony o włamaniu do zbiornika z paliwem. Do zdarzenia doszło na ul. Gulińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zaparkowany był pojazd ciężarowy. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, nieznany wówczas sprawca poprzez nawiercenie kilku otworów w dolnej części zbiornika paliwa ciągnika siodłowego, dokonał kradzieży 480 litrów oleju napędowego. Wartość strat pokrzywiony oszacował na kwotę blisko 2 500 złotych.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili podejrzanego o to włamanie. W sprawie zatrzymany został 26-letni ostrowczanin. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli puste pojemniki, w których przechowywane było skradzione paliwo. W środę mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący kradzieży z włamaniem, a drugi za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Za kradzież z włamaniem grozi teraz 26-latkowi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Grozi mu nawet 10 lat więzienia"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*