Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Opatowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży telewizora wartego ponad 5000 zł

Podziękowania za sprawne przeprowadzenie działań trafiły na ręce funkcjonariuszy opatowskiej komendy. Pokrzywdzonym był 72 -letni mieszkaniec gminy Tarłów, któremu został skradziony nowy telewizor o wartości 5000 złotych. Policjanci szybko zatrzymali sprawców kradzieży i odzyskali utracone mienie.

Przypomnijmy. 10 marca br. do domu seniora został doręczony nowy telewizor. Dostarczyli go mężczyźni, którzy zawodowo zajmowali się transportem i podłączaniem elektroniki w domu klienta. Tej samej nocy, ktoś wszedł do mieszkania 72 –latka i zabrał nowy sprzęt o wartości 5000 złotych. O włamaniu i kradzieży starszy pan powiadomił policję dopiero 13 marca. Działania opatowskich policjantów doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawców tego przestępczego procederu i odzyskania utraconego mienia.

Dwaj mieszkańcy Kielc w wieku 20 i 26 lat zostali zatrzymani przez opatowskich stróżów prawa. Dwaj młodzi mężczyźni są podejrzani o kradzież telewizora, która zaistniała na terenie gminy Tarłów. Pokrzywdzony wycenił utracony sprzęt na kwotę ponad 5000 złotych.

Do domu 72 – latka w nocy wszedł jeden z zatrzymanych później mężczyzn i zabrał zakupiony i dostarczony starszemu panu tego dnia telewizor. Drugi na swojego kompana oczekiwał w samochodzie przed domem. Senior słyszał, jak ktoś wchodzi do domu i zabiera sprzęt. Jednak ze strachu i z obawy o własne bezpieczeństwo nie zareagował. O tym, że ktoś ukradł mu telewizor o wartości 5400 złotych powiadomił dopiero w sobotę 13 marca. Działania opatowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców tej kradzieży w wieku 20 i 26 lat. Okazało się, że są to pracownicy firmy montującej sprzęty elektroniczne, która tego dnia dostarczyła zakupiony sprzęt. Działania opatowskich policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego telewizora, który wróci do prawowitego właściciela.  

Amatorowi cudzej elektroniki grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Opatów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Opatowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży telewizora wartego ponad 5000 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*