Reklama


Reklama
mojeIKP czyli Internetowe Konto Pacjenta teraz także w telefonie - Kurier Ostrowiecki


Reklama

Reklama


mojeIKP czyli Internetowe Konto Pacjenta teraz także w telefonie

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum e-Zdrowia uruchomiło bezpłatną aplikację mobilną mojeIKP. Można ją pobrać na telefon z systemem operacyjnym Android z Google Play lub iOS z AppStore. To kolejne rozwiązanie cyfrowe w publicznej ochronie zdrowia, które umożliwia Polakom szybki i bezpieczny dostęp do informacji o swoim zdrowiu.

Reklama

W pierwszym etapie wdrożenia aplikacji udostępnione zostały najbardziej przydatne dla użytkowników funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta oraz te, związane z walką z COVID-19:

  • szybkie umówienie terminu szczepienia przeciw Covid-19,
  • odbieranie powiadomień o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach, wysyłanych bezpośrednio na telefon. Dotyczy to także e-recept i e-skierowań wystawionych dzieciom czy ewentualnie bliskiej osobie, która upoważniła Cię do swojego Internetowego Konta Pacjenta,
  • wykupienie leku w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu (bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL),
  • sprawdzanie ulotki i dawkowania przepisanego leku,
  • sprawdzenie, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania,
  • pobieranie e-recept i e-skierowań na urządzenie mobilne w formie pdf z plikiem do wydruku, aby można je było wysłać do innej osoby przy pomocy np. poczty internetowej lub komunikatorów internetowych, takich jak SMS czy Messenger.
Reklama

W kolejnych miesiącach planowany jest dalszy rozwój aplikacji. Docelowo będzie ona wspierała różne procesy w ochronie zdrowia dotyczące obywateli i im pomagała w zarządzaniu sprawami zdrowotnymi.

Reklama

Z mojeIKP może korzystać każdy, kto posiada profil zaufany, e-tożsamość w jednym z wybranych banków lub e-dowód. Aplikację mobilną mogą  aktywować także osoby, które do tej pory nie logowały się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Po zainstalowaniu aplikacji pierwszy raz należy się zalogować profilem zaufanym lub kontem w określonym banku (PKO BP, PKO SA, BOŚ, bank spółdzielczy), podobnie jak przy logowaniu na Internetowe Konto Pacjenta. Nadajemy wówczas kod PIN, który później używamy przy kolejnych logowaniach.

Reklama

Jak umówić się na szczepienie dzięki mojeIKP?

  1. Uruchom aplikację, wpisz kod PIN i sprawdź, czy masz już wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Będzie ono wyróżnione niebieską obwódką na liście e-skierowań.
  2. Następnie kliknij na e-skierowanie, żeby je otworzyć. Zobaczysz wówczas przycisk „Umów szczepienie”, który przekieruje Cię do systemu e-rejestracji. Nie musisz się dodatkowo logować.
  3. Wybierz termin, godzinę i miejsce szczepienia. Po potwierdzeniu wyboru, wracasz przyciskiem „wstecz” (widocznym w prawym górnym rogu) do e-skierowania, gdzie pojawi się informacja o wybranym terminie szczepienia.
Reklama

Do czasu przyjęcia pierwszej dawki możesz zmienić termin szczepienia. W tym celu klikasz na przycisk „Zmień termin” – ponownie zostaniesz przekierowany do systemu e-rejestracji. Termin i miejsce Twojego szczepienia sprawdzisz w aplikacji w e-skierowaniach. Na drugie szczepienie, jeśli jest przewidziane, umawia Cię punkt szczepień, więc tego terminu nie zobaczysz w aplikacji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "mojeIKP czyli Internetowe Konto Pacjenta teraz także w telefonie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*