Ośrodek szkolenia Primo i Optima


Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Foto ilustracyjne

Dużą czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Ćmielów. Mężczyzna nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że 28-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

Wczoraj kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny ostrowieckiej komendy skierował policjantów do miejscowości Ćmielów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod jeden z miejscowych marketów podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział, jak kierowca osobowego opla podjechał pod sklep, a następnie wszedł do środka. Świadek chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia poszedł za mężczyzną. Po wejściu do sklepu podszedł do niego i utwierdził się w przekonaniu, gdyż od kierowcy osobówki wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kolejno kiedy mężczyzna chciał odjechać z parkingu zgłaszający udaremnił mu dalszą jazdę. Przybyli na miejsce policjanci ostrowieckiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego oplem. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec gminy Ćmielów miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Gratulujemy mieszkańcowi gminy Ćmielów czujności i szybkiej reakcji. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie.


Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*