Ośrodek szkolenia Primo i Optima58-letni senior odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości

Foto ilustracyjne

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 58 -letni kierowca forda. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swego dostawczaka mając ponad promil alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

W czwartek o godzinie 19.30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, iż w kierunku Ćmielowa porusza się pojazd marki Ford. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca dostawczaka prawdopodobnie jest pijany. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ostrowieckiej drogówki. Po chwili mundurowi na ul. Zamkowej zatrzymali do kontroli drogowej opisane auto. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 58-latek wsiadł za kierownicę swego pojazdu mając ponad promil alkoholu w organizmie. Senior stracił już swoje prawo jazdy. Teraz o dalszym losie mieszkańca Ćmielowa zadecyduje sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że nawet niewielkie ilości alkoholu ograniczają nasze zmysły i opóźniają reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "58-letni senior odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*