Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Wywrócona przyczepa samochodu ciężarowego na Drodze Krajowej Nr 9

Foto: PSP Ostrowiec

W poniedziałek 13 września 2021 r. tuż po godzinie 12 do ostrowieckich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Boksycka – gmina Kunów. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – w tym 9 strażaków. Więcej poniżej!

Po przybyciu ratowników na teren akcji stwierdzono, że przyczepa z odpadami ciągniona przez samochód ciężarowy marki Scania 450 została wywrócona na prawy bok i całkowicie blokuje wjazd do miejscowości Boksycka. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i postawieniu na koła podwozia przyczepy przy pomocy pasów transportowych oraz wyciągarki. Po przybyciu na miejsce specjalistycznego dźwigu, strażacy nadzorowali podnoszenie skrzyni przyczepy z odpadami. Gdy została ustawiona w prawidłowej pozycji wciągnięto skrzynię na samochód ciężarowy udrożniając tym samym przejazd. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 3 godziny – informuje  mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckich strażaków.

Foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wywrócona przyczepa samochodu ciężarowego na Drodze Krajowej Nr 9"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*