Ośrodek szkolenia Primo i Optima


Chciał sprzedać biurko. Padł ofiarą oszusta

Radiowóz policyjnyFoto ilustracyjne

Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy sprzedaży za pomocą portali ogłoszeniowych. Tym razem ofiarą internetowego oszusta padł 43-letni mieszkaniec miasta, który chciał sprzedać biurko. Zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży został oszukany – z jego konta zniknęło 700 złotych. Więcej poniżej!

Policjanci z ostrowieckiej komendy prowadzą kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem portali internetowych. Jak wynika z analizy spraw, oszuści kontaktują się z osobami, które mają wystawione na sprzedaż różne przedmioty na portalach ogłoszeniowych i wyrażają zainteresowanie kupnem. Kontakt ze strony „kupującego” następuje poprzez jeden z popularnych komunikatorów. Sprawcy, wykorzystując łatwowierność i brak ostrożności sprzedawców, umiejętnie kierują rozmową w ten sposób, aby swoim działaniem doprowadzić do przejęcia konta i obciążenia wielu rachunków bankowych swoich ofiar.

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna poinformował, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży biurko. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającym, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez niego przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 43-latek otrzymał link, skąd miał odebrać pieniądze. Sprzedający nic nie podejrzewając, „kliknął” na podany adres, a następnie zalogował się na swoim koncie bankowym. Po chwili otrzymał wiadomość sms z banku, że do jego konta zostało przypisane kolejne urządzenie. Po tym zorientował się, że padał ofiarą oszustów i z jego konta zniknęło 700 złotych.

Pamiętajmy zatem, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta. Tu chodzi o Twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji.


Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Chciał sprzedać biurko. Padł ofiarą oszusta"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*