Ośrodek szkolenia Primo i Optima


Tragiczny wypadek w gminie Waśniów. Nie żyje młody mężczyzna

Pojazd, który dachowałFoto: PSP Ostrowiec

Dzisiaj (czwartek, 23 września 2021 r.) w nocy doszło do tragicznego wypadku w powiecie ostrowieckim w gminie Waśniów. Około godziny pierwszej w nocy w miejscowości Stryczkowice samochód osobowy, który poruszał się drogą gruntową uderzył w przydrożną skarpę. Więcej poniżej!

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na prostym odcinku drogi uderzył w przydrożną skarpę. Pojazd dachował. 22-letni kierujący został wydobyty z pojazdu i przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Mężczyzna podróżował sam. Mimo podjętej przez ratowników reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu. Więcej poniżej!

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – 10 strażaków. Po przybyciu zastępów na teren akcji, stwierdzono, że  samochód osobowych marki SAAB leży na dachu w poprzek drogi. Kierowca został uwieziony w pojeździe i był nieprzytomny. Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie pod  nadzorem lekarza wydobyto poszkodowanego z pojazdu. Lekarz pogotowia dokonał oceny stanu poszkodowanego stwierdzając zgon mężczyzny. Dalsze działania ratowników polegały na zakręceniu butli z gazem znajdującej się w bagażniku pojazdu, odłączeniu akumulatora oraz oświetleniu terenu zdarzenia. Po zakończeniu czynność prowadzonych przez policję i prokuratora, pojazd postawiono na koła. Na tym działania zakończono. Akcja trwała 3 godziny – informuje mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckich strażaków.

Foto: PSP Ostrowiec


Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Tragiczny wypadek w gminie Waśniów. Nie żyje młody mężczyzna"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*