Mundurowi przypominają o obowiązku stosowania się do obostrzeń - Kurier Ostrowiecki

Mundurowi przypominają o obowiązku stosowania się do obostrzeń

Foto: KPP Ostrowiec

Ostrowieccy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu sprawdzają miejsca skupiające duże ilości ludzi takie jak galerie handlowe, sklepy i środki komunikacji zbiorowej. Mundurowi zwracają tam przede wszystkim uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego, bowiem Covid-19 nie zwalnia tempa.

Niestety liczba chorych osób z dnia na dzień rośnie. Dlatego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustannie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których głównym celem jest ograniczenie transmisji wirusa. Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej, galeriach handlowych oraz sklepach. Podczas kontroli mundurowi tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych restrykcji. Policjanci swoją obecnością przede wszystkim chcą spowodować, aby każdy zasłaniał prawidłowo usta i nos.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja – te proste, a zarazem istotne zachowania mogą uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem na COVID-19. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mundurowi przypominają o obowiązku stosowania się do obostrzeń"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*