Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy dla strażaków - Kurier Ostrowiecki

Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy dla strażaków

Foto: PSP Opatów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie zakupiła nowy lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy typu SLRr na podwoziu Mitsubishi L200 o napędzie 4×4. Więcej poniżej!

Pojazd umożliwia szybkie dotarcie ratowników na miejsce akcji, w celu przeprowadzenia rozpoznania, oraz właściwego przekazania informacji dotyczących niezbędnych sił i środków. Samochód pozwala na sprawne przemieszczanie się po obszarze objętym działaniem  ratowniczym zarówno po drogach o twardej nawierzchni, jak i poza tymi drogami. Samochód wykorzystywany jest również do szybkiego dostarczania dodatkowego sprzętu ratowniczego na potrzeby prowadzonych długotrwałych działań ratowniczych.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w pojeździe sprawiają, że jego użytkowanie  jest dużo bardziej komfortowe i bezpieczne dla ratowników, co przekłada się na naszą efektywność i niezawodność – informuje st. kpt. Sebastian Saramański, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Zakup samochodu w kwocie 194 700 zł został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego w Opatowie oraz Urzędów Miast i Gmin z powiatu opatowskiego.

Foto: PSP Opatów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy dla strażaków"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*