Zmiażdżona noga kobiety na linii technologicznej - Kurier Ostrowiecki

Zmiażdżona noga kobiety na linii technologicznej

Foto: archiwum PSP Starachowice

20 stycznia 2023r. po godz. 2 w nocy do stanowiska kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o zmiażdżeniu nogi kobiety na terenie zakładu przerobu mięsa w Starachowicach. Więcej poniżej!

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów stwierdzono, że kobieta w wieku 40 lat ma zmiażdżoną i zakleszczoną lewą nogę w linii technologicznej. Poszkodowana w chwili zdarzenia była przytomna z zachowanymi czynnościami życiowymi. Działania zastępów straży pożarnej polegały, na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia zasilania maszyny oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie. Następnie przystąpiono do uwalniania zakleszczonej nogi przy pomocy pilarek tarczowych oraz sprzętu hydraulicznego – informuje  st. kpt. Konrad Dąbrowski, oficer prasowy PSP Starachowice.

Po kilkudziesięciu minutach trwania intensywnych działań został wycięty fragment taśmociągu. Z uwagi na znaczne uszkodzenie nogi KDR wspólnie z kierownikiem zespołu ZRM podjęli decyzję, że dalsze czynności związane z uwolnieniem zakleszczonej nogi zostaną dokonane na SOR w asyście lekarza dyżurnego. Poszkodowana kobieta została ułożona na noszach typu deska wraz z fragmentem taśmociągu, ustabilizowana i przeniesiona do karetki.

Ostatecznie noga kobiety została uwolniona na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zmiażdżona noga kobiety na linii technologicznej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*