49-latek z gminy Bodzechów ostro przejechał się na zakupach w Internecie - Kurier Ostrowiecki49-latek z gminy Bodzechów ostro przejechał się na zakupach w Internecie

Foto ilustracyjne

Ostrowieccy policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi sprzedającymi w sieci. Są to osoby, które zamieszczają fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży różnych rzeczy. W momencie, gdy znajduje się klient zainteresowany ofertą zakupu, żądają zapłaty za wystawiony przez siebie towar z góry. Potem kontakt urywa się z oferentem, a towar nie trafia do kupującego. W taki sposób został oszukany 49-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który wpłacił 400 złotych na zakup przedsionka do przyczepy kempingowej. Więcej poniżej!

We wtorek do ostrowieckiej komendy zgłosił się 49 – letni mężczyzna, który na jednym z portali ogłoszeniowych zobaczył atrakcyjną ofertę dotyczącą sprzedaży przedsionka do przyczepy kempingowej. Zainteresowany zakupem mieszkaniec gminy Bodzechów skontaktował się telefonicznie ze sprzedającą w celu ustalenia warunków transakcji. Po przelaniu pieniędzy w kwocie 400 złotych na wskazane konto przez kobietę, kontakt się urwał, a zamówiony towar nie dotarł pod wskazany przez niego adres.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas zakupów w sieci. To od Ciebie i Twojej świadomości zależy czy staniesz się ofiarą oszusta.

Zwracajmy szczególną uwagę na to, czy cena towaru nie wydaje się zbyt atrakcyjna.

Unikajmy bezwzględnie dokonywania zapłaty za zakupiony towar poprzez różne systemy płatności, które nie pozwalają w żaden sposób zidentyfikować odbiorcę naszej płatności. W przypadku zaistnienia oszustwa, przestępca wybiera nasze pieniądze w każdym miejscu naszego kraju, a pozostaje po nim jedynie numer telefonu komórkowego, który najczęściej jest użytym raz do popełnienia przestępstwa.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "49-latek z gminy Bodzechów ostro przejechał się na zakupach w Internecie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*