Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane informacje na temat kradzieży karty płatniczej i włamania na rachunek bankowy. Z posiadanej przez stróżów prawa wiedzy wynikało, że w pierwszej połowie marca tego roku 37-latka będąc w mieszkaniu 40-letniego znajomego, wykorzystała jego chwilową nieuwagę i dokonała kradzieży należącej do niego karty wraz z pinem. Kolejno przy jej użyciu wykonała, aż piętnaście transakcji, między innymi wypłacając gotówkę z bankomatu. Ponadto ostrowczanka skradzioną karta płaciła za zrobione zakupy. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 2000 złotych.
Wczoraj 37-latka usłyszała zarzuty kradzieży karty płatniczej i piętnastu włamań na konto bankowe. Teraz grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.