51‑latek zatrzymany w Pińczowie. Policja bada jazdę po alkoholu i stalking
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który – jak wynika z ustaleń śledczych – może odpowiadać nie tylko za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, ale również za uporczywe nękanie kobiety.
Do interwencji doszło wczoraj przed południem. Do stanowiska kierowania pińczowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że przed budynkiem jednego z urzędów przebywa mężczyzna nachodzący jej koleżankę z pracy. Z przekazanych informacji wynikało, że podejrzany od pewnego czasu pojawiał się w miejscu zatrudnienia pokrzywdzonej i oczekiwał na nią przed budynkiem.
Zgłaszająca miała również wyczuć od mężczyzny woń alkoholu. Chwilę później – jak relacjonowała – odjechał on samochodem.
Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który szybko podjął działania. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd marki Audi na jednej z ulic miasta. W trakcie interwencji funkcjonariusze również wyczuli od kierującego woń alkoholu.
51-latek odmówił poddania się badaniu trzeźwości, dlatego – zgodnie z procedurą – pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Jak ustalili policjanci podczas sprawdzenia w systemach, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Miał je wcześniej utracić za jazdę pod wpływem alkoholu.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, a jeśli wyniki badań laboratoryjnych potwierdzą obecność alkoholu – również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Równolegle prowadzone jest postępowanie dotyczące uporczywego nękania kobiety. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, jeśli działanie sprawcy wzbudza u pokrzywdzonej uzasadnione poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność.