Wczoraj około godziny 5.30 do stanowiska kierowania ostrowieckiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na jednej z ulic miasta doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ul. Grabowej zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki Volkswagen, którego kierujący jechał tzw. „wężykiem”. Kiedy na ul. Długiej mężczyzna prowadzący niemieckie auto zatrzymał się, świadek zdarzenia postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Po chwili na miejsce dotarli policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności okazało się, że kierujący volkswagenem 35-letni ostrowczanin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.