Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili sprawcę kradzieży sklepowych. Do zdarzeń miało dojść w pierwszym kwartale tego roku. Nieuczciwym klientem, który dziewięciokrotnie odwiedził dwa markety na terenie miasta miał być 44-latek. Ostrowczanin zawsze uważał, aby skradzione przez niego mienie nie przekraczało kwoty kwalifikującej czyn jako wykroczenie. Funkcjonariusze nie dali się przechytrzyć i na podstawie zebranego materiału dowodowego połączyli wszystkie jego kradzieże w jeden czyn ciągły, przedstawiając mu zarzut kradzieży o przestępstwo. 44-latek przyznał się, że jest odpowiedzialny za kradzież mienia o łącznej wartości blisko 800 złotych.
Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.