Jednym z zadań, które realizują policjanci w trakcie codziennej służby jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Zdarza się to podczas sprawdzania ich miejsca zamieszkania lub pobytu, ale także w trakcie kontroli drogowych lub innych czynności służbowych.
W miniony weekend dzięki ustaleniom policjantów z ostrowieckiej komendy doszło do zatrzymania 2 osób poszukiwanych. Jako pierwsza w ręce kryminalnych „wpadła” 33-latka. Ostrowczanka poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez miejscowy sąd. W więziennej celi za kradzież z włamaniem będzie musiała odbyć karę 1 roku pozbawienia wolności. Na listę osób zatrzymanych trafił również 26-letni ostrowczanin. Mężczyzna za popełnione wykroczenie pożegnał się z wolnością na 10 dni. Policjanci z ogniwa patrolowo – interweniującego ustalili, że był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyski. Obydwoje zatrzymani trafili już do zakładów penitencjarnych.