Dwoje 14-latków zatrzymanych za kradzież elektronarzędzi - Kurier Ostrowiecki

Dwoje 14-latków zatrzymanych za kradzież elektronarzędzi

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwoje 14 – latków, którzy z garażu na terenie niezamieszkałej posesji dokonali kradzieży elektronarzędzi wartych ponad 900 złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

narzedziaPolicja1

We wtorek poprzedniego tygodnia 39 – letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego powiadomiła ostrowieckich policjantów o tym, że ktoś z garażu na terenie należącej do niej,  niezamieszkałej jeszcze posesji dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi.

Do zdarzenia doszło na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na łączną kwotę ponad 900 złotych. Jak ustalili policjanci skradzione przedmioty nieustaleni wówczas sprawcy wynieśli z budynku przez okno. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i przestępczości nieletnich z ostrowieckiej komendy policji  ustalili i zatrzymali dwoje 14 – latków z Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży.

narzedziaPolicja2

Sprawcy zostali już przesłuchani i przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Stróże prawa z jednego z lombardów w mieście odzyskali również większość skradzionego mienia. Teraz 14- letnia dziewczyna i jej wspólnik odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwoje 14-latków zatrzymanych za kradzież elektronarzędzi"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*