16-latek ukradł telefon i groził pobiciem - Kurier Ostrowiecki

16-latek ukradł telefon i groził pobiciem

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 16 – latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży telefonu komórkowego. Sprawca chcąc utrzymać w posiadaniu skradziony telefon kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego i groził mu pobiciem. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja111

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek po południu na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do ostrowieckiej komendy policji zgłosił się 18 – letni mężczyzna i powiadomił, że chwilę wcześniej znany mu tylko z widzenia młody mężczyzna ukradł mu telefon komórkowy, a kiedy próbował odzyskać swoją własność został przez niego pobity. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzonego w trakcie kiedy szedł ulicą zaczepił młody chłopak, który podjechał do niego rowerem. W trakcie krótkiej rozmowy nagle ten wyrwał pokrzywdzonemu telefon komórkowy i oddalił się. 18 – latek chwilę później napotkał sprawcę w rejonie pobliskiego przystanku autobusowego w towarzystwie innych młodych osób. Kiedy poprosił chłopaka, aby oddał mu telefon, ten zaczął się agresywnie zachowywać. Kilkakrotnie uderzył pięścią w brzuch pokrzywdzonego i groził pobiciem. 18- latek  obawiając się napastnika oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z tamtejszej komendy policji ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 16 – latek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Został już przesłuchany. Funkcjonariusze w jednym z lombardów na terenie miasta odzyskali również skradziony telefon. Teraz 16- latkiem zajmie się sąd rodzinny. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "16-latek ukradł telefon i groził pobiciem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*