14-latek i 16-latek napadli w parku miejskim na 13-latka - Kurier Ostrowiecki

14-latek i 16-latek napadli w parku miejskim na 13-latka

Policjanci ustalili dwóch sprawców rozboju na 13 – latku, który w wyniku tego zdarzenia utracił swój telefon komórkowy o wartości 350 złotych. Jeden z nich, 14- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został już zatrzymany, natomiast zatrzymanie jego 16- letniego wspólnika jest tylko kwestią czasu. Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło we wtorek w pobliżu parku miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tuż przed godziną 15- stą, do wracającego do domu 13 – latka podeszło dwóch młodych, nieznanych mu chłopaków. Od razu zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy, których jak się okazało nie miał przy sobie. Wtedy jeden z napastników zauważył w ręce 13- latka telefon komórkowy, którego od niego zażądał, grożąc mu pobiciem. Przestraszony chłopak oddał im swoje mienie. Sprawcy od razu uciekli z miejsca zdarzenia.

O całym zajściu zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Już wczoraj ustalili kim są sprawcy tego rozboju. Jeden z nich 14- latek z Ostrowca Świętokrzyskiego został wczoraj zatrzymany. Śledczy już go przesłuchali. Natomiast zatrzymanie jego 16- letniego wspólnika jest tylko kwestią czasu. Dodatkowo funkcjonariusze w jednym z lombardów na terenie miasta odzyskali skradziony telefon. Teraz sprawcami zajmie się sąd rodzinny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "14-latek i 16-latek napadli w parku miejskim na 13-latka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*