Debata społeczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - Kurier Ostrowiecki


Debata społeczna w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wczoraj, 29 września 2015 roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się debata społeczna ramach kampanii pod nazwą: „Dopalacze kradną życie” oraz działań podejmowanych pod hasłem „Trzeba zacząć od dorosłych”. Organizatorem spotkania była ostrowiecka Policja. Udział w debacie wzięło około 100 osób.

Wczoraj w sali narad w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się zorganizowana przez ostrowiecką Policję debata społeczna, na której omawiano problematykę i zagrożenia związane z tzw. dopalaczami.
Uczestników przywitali Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podinsp. Tomasz Zawadzki.

 

109-22134 109-22130

 

 

 

 

 

 

 

Prowadzący spotkanie omówili m.in. konsekwencje prawne, zdrowotne i społeczne używania środków odurzających, a także zagrożenia ze strony dopalaczy. Podinsp. Tomasz Zawadzki przedstawił ogólne zagadnienia związane z tą problematyką oraz omówił skalę zjawiska na terenie powiatu ostrowieckiego.

109-22131 109-22132

 

 

 

 

 

 

 

109-22133

Uczestnicy mogli obejrzeć prezentację spotu pt. „Dopalacze kradną życie” przygotowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Następnie Panie Hanna Zdybska i Ilona Kaniewska z ostrowieckiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przedstawiły związaną z tematem debaty prezentację multimedialną. Natomiast Pani Katarzyna Sobczyk – starszy specjalista do spraw rozwoju zasobów ludzkich z Agencji Rozwoju Lokalnego zapoznała uczestników z zasadami funkcjonowania w Ostrowcu Świętokrzyskim punktów konsultacyjnych dla osób uzależnionych. O terapii takich ludzi ciekawą prelekcję wygłosiła również Pani Małgorzata Kraus ze Świętokrzyskiego Ośrodka Terapii w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zakończenie odbyła się aktywna dyskusja uczestników spotkania, którą zainicjował Pan Marek Cichosz – Zastępca Dyrektora ostrowieckiego Centrum Kultury.
Uczestnicy mogli również dowiedzieć się, gdzie można uzyskać pierwszą pomoc oraz jak wygląda terapia osób uzależnionych.
Podczas debaty poruszono najbardziej nurtujące sprawy związane z przeciwdziałaniem zjawisku narkomanii oraz dopalaczy. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać dorosłych oraz młodzież na zagrożenia związane z tymi niebezpiecznymi substancjami i innymi używkami mającymi ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz życie.

Źródło i foto: Policja Ostrowiec Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Debata społeczna w Ostrowcu Świętokrzyskim"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*