Kradzież w markecie budowlanym. Sprawca kradzieży zatrzymany - Kurier Ostrowiecki

Kradzież w markecie budowlanym. Sprawca kradzieży zatrzymany

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 23 – letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi w budowlanym markecie. Mężczyzna kilka dni temu ukradł wkrętarkę wartą blisko 550 złotych. Wczoraj wrócił do marketu i próbował wynieść akumulator do skradzionego wcześniej sprzętu. Został ujęty przez ochronę sklepu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj pracownicy ochrony jednego z marketów budowlanych w Ostrowcu Świętokrzyskim powiadomili ostrowieckich policjantów o tym, że ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży akumulatora do wkrętaki. Przybyli na miejsce stróże prawa ustalili, iż mężczyzna ten chwilę wcześniej przyszedł do marketu, zabrał z półki akumulator do wkrętarki, po czym nie płacąc chciał opuścić sklep. Został jednak ujęty przez ochroniarzy, którzy fakt kradzież zauważyli na sklepowym monitoringu. Jak ustalono również z zapisu monitoringu ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej z tego samego działu dokonał kradzieży wkrętarki. Wtedy jednak udało mu się opuścić sklep z niezapłaconym towarem. Policjanci zatrzymali sprawcę, którym okazał się 23- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.

W trakcie wykonywania dalszych czynności, podczas przeszukania jego mieszkania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli skradzioną wcześniej wkrętarkę. Dzisiaj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 23- latek usłyszy zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kradzież w markecie budowlanym. Sprawca kradzieży zatrzymany"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*