Zatrzymany za posiadanie narkotyków i broni - Kurier Ostrowiecki

Zatrzymany za posiadanie narkotyków i broni

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 21 – letniego mieszkańca gminy Kunów podejrzewanego o posiadanie i uprawę marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również dwie jednostki broni oraz amunicję. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem (środa, 14 października 2015 roku) ostrowieccy kryminalni zapukali do drzwi 21 – letniego mieszkańca gminy Kunów, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci w tzw. letniej kuchni ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny w ilości ponad 34 gramów. Został on wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. W trakcie dalszych czynności stróże prawa ujawnili dodatkowo świeżo pocięte kawałki rośliny konopi indyjskiej, elektroniczną wagę, fajkę wodną oraz lampę służącą do uprawy roślin w pomieszczeniach. Kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni i amunicję. 21 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania i uprawy marihuany.

Ujawniona w trakcie przeszukania broń i amunicja została zabezpieczona i będzie przesłana do specjalistycznych badań. Jeśli okaże się, że na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie mężczyzna usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania broni, za co zgodnie z przepisami Ustawy o broni i amunicji, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrzymany za posiadanie narkotyków i broni"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*